• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak codziennie nawilżać twarz?

Podstawą pielęgnacji cery, niezależnie od jej typu, jest właściwe oczyszczanie oraz nawilżanie. O codziennym nawilżaniu nie zapominajmy przez cały rok, również zimą. Nie dajmy się też przekonać mitom, chociażby takim, że tłusta cera nie potrzebuje nawilżenia. Otóż nawilżanie skóry powinno być priorytetem, jeśli chcemy zachować zdrowy, młody i promienny wygląd. 

Kosmetyki nawilżające

Produkty, które świetnie nawilżają cerę to nie tylko kremy nawilżające, ale też cały szereg innych preparatów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na maseczki, toniki czy hydrolaty. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie kosmetyczki w produkty oparte na naturalnych składnikach, nie zawierające w swojej recepturze parabenów czy sztucznych barwników. Dobrym przykładem są toniki firmy Lumene, która łączy zastosowanie najlepszych składników przyrody arktycznej z nowoczesnymi technologiami z dziedziny kosmetologii. Ale takich marek jest też więcej, więc śmiało możemy szukać dobrych, naturalnych kosmetyków, również w małych manufakturach.

Dieta

Za nawilżenie twarzy odpowiadają nie tylko produkty, które zastosujemy zewnętrznie, ale też składniki, które dostarczymy od wewnątrz. Dlatego musimy pamiętać przede wszystkim o wypijaniu codziennie dużej ilości wody, a także o zdrowej, lekkiej, właściwie zbilansowanej diecie. Nie pomijajmy warzyw i owoców, które dostarczają niezbędnych składników dla urody i nawilżenia skóry, a do tego są takie pyszne!

Otoczenie

Koniecznie zadbaj też o swoje otoczenie, a więc postaraj się przebywać w pomieszczeniach o właściwej wilgotności powietrza. I pamiętaj, że długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których powietrze jest suche nie służy urodzie. Pomocne będzie korzystanie z nawilżacza powietrza. Spędzaj też czas na świeżym powietrzu, dużo się ruszaj i dotleniaj, a skóra Ci podziękuje. 

Nawilżona skóra ma równomierny koloryt, jest elastyczna i pełna blasku. W dodatku skuteczna pielęgnacja redukuje podrażnienia oraz widoczność zmarszczek! Jest o co walczyć!

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

13 − 8 =

Story Page