• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

ile kosztują jonizatory wody?

Jonizatory wody to urządzenia cieszące się coraz większą popularnością. Dzięki nim można otrzymać wodę o właściwościach prozdrowotnych. Sam proces jonizacji polega na elektrolizie cząsteczek zawartych w wodzie, czyli na doprowadzeniu do rozpadu niektórych substancji dzięki działaniu prądu elektrycznego. Przy użyciu zmiękczaczy do wody otrzymuje się tak zwaną „żywą wodę”, która jest pozbawiona szkodliwych dla zdrowia anionów, takich jak siarka, fluor czy chlor. Ponadto woda poddana jonizacji działa odkwaszająco na organizm.

Jaki jest koszt jonizatora wody?

Cena jonizatora wody waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od typu urządzenia. Najtańszym jonizatorem wody jest ten w formie dzbanka z filtrem. Koszt takiego urządzenia to kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że filtr w takim jonizatorze powinien być regularnie wymieniany, aby urządzenie pracowało w odpowiedni sposób. Cena 4 filtrów to w przybliżeniu 100 złotych, gdzie taki zestaw wystarczy na rok użytkowania.

Godnym uwagi typem jonizatorów wody są te w formie urządzenia do zabudowy. Można je zamontować tuż przy zlewozmywaku w kuchni i korzystać z nich tak, jak ze zwykłego kranu. Cena jonizatora wody do zabudowy jest dość wysoka – koszty wahają się od 2000 do nawet 9000 złotych. Urządzenie to wymaga także regularnego serwisowania oraz wymiany filtrów. Jonizator do wody można także zakupić w formie urządzenia przenośnego, w wyglądzie przypominającego ekspres do kawy. Koszt w tym przypadku to około 1000-1500 złotych.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy × jeden =

Story Page