Gdzie pasują tapicerowane meble?

Gdzie pasują tapicerowane meble?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie swojego mieszkania może być trudnym zadaniem. Na szczęście bez problemu powinniśmy znaleźć w internecie pomocne informacje dotyczące popularnych stylów aranżacyjnych oraz ogólnych wskazówek związanych z procesem dekorowania. Duże znaczenie ma wybranie właściwego wyposażenia tak, aby każdy poszczególny element dobrze komponował się z resztą. Wiele osób decyduje się na zakup mebli tapicerowanych. Wynika to między innymi z faktu, że pasują do wielu różnych aranżacji. Bez problemu znajdziemy taką odmianę, która spełni wszystkie nasze wymagania. Na ogół tego typu meble najlepiej sprawdzają się w salonie oraz sypialni.

Podstawowe wskazówki dla początkujących dekoratorów

W miarę możliwości należy unikać bałaganu i chaosu wywołanego zbyt dużą ilością elementów wyposażenia. Niewskazane jest równie przeładowanie barwami, które może spowodować wrażenie wewnętrznego niepokoju. Zachowanie równowagi jest kluczowe, jeśli chcemy urządzić atrakcyjne mieszkanie, w którym będziemy się dobrze czuć. Dobrym pomysłem jest ustanowienie tak zwanego centralnego punktu, wokół którego będzie organizować resztę przestrzeni. Może to być kominek w salonie lub powieszone na ścianie dzieło sztuki. Najczęściej ludzie decydują się na postawienie stolika w punkcie centralnym swojego salonu. Następnie otaczamy je za pomocą foteli, krzeseł lub kanapy. Reszta mebli powinna być ustawiona z nastawieniem na ten punkt. W zależności od naszych upodobań możemy stosować układ symetryczny lub asymetryczny. W tym pierwszym w miarę możliwości tak dobieramy elementy, aby były takiej samej wielkości i do pary. Przykładowo, po obu stronach sporego fotela ustawiamy dwa identyczne stoliki. Decydując się na drugi układ, możemy zapewnić naszej przestrzeni powiewu świeżości. Ustawiając obok siebie podobne, ale nie identyczne meble możemy w łatwy sposób ożywić pokój. O ile szukanie inspiracji w magazynach lub internecie jest dobrym pomysłem, to zwyczajne kopiowanie zaobserwowanej kompozycji wyposażenia i barw jest niewskazana. Powinniśmy dążyć do stworzenia aranżacji dopasowanej do charakteru naszego mieszkania.

Jaki wybrać styl wystroju dla naszego mieszkania?

Styl nowoczesny możemy opisać za pomocą dwóch słów — funkcjonalność i prostota. Dlatego też dobrym uzupełnieniem tak urządzonego wnętrza są przeróżne meble modułowe lub systemowe. Oferują one możliwość swobodnej konfiguracji ich ułożenia. Potrafią również zaskoczyć swoimi kształtami oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Użycie nowoczesnych technologii w procesie produkcji sprawia, że są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia oraz działanie wilgoci. Decydując się na ten styl, musimy być gotowi do eksperymentowania z kolorami i formami. Małych rozmiarów meble powinny jednocześnie wyróżniać się nowatorskim designem. Centrum każdego mieszkania jest jego salon. To właśnie on w decydującej mierze określa charakter całego domu. Kierując się nowoczesnym stylem, uzyskamy surowy klimat, który nie wszystkim może się podobać. Zgodnie minimalizmem musimy unikać nadmiernej ilości drobiazgów dekoracyjnych. Naszym zadaniem się dążenie do uzyskania harmonii wszystkich ustawionych elementów. Decydując się urządzić nasze mieszkanie w sposób nowoczesny, należy ograniczyć się do mebli o geometrycznych kształtach, które zostały wykonane z innowacyjnych materiałów. Zaleca się stosowanie stonowanych barw bez przesadzania ze wzorami. W tym przypadku wystarczy dobrać poprawne obicie do naszych mebli tapicerowanych, aby pasowały do takiego stylu.

Stylistyka skandynawska jest nieco podobna do nowoczesnej konwencji. Również hołduje prostym formom oraz stawia na funkcjonalność. Inspiracje czerpie jednak z tradycyjnego skandynawskiego wzornictwa, w którym duże znaczenie mają surowce naturalne. Jeśli chcemy dodać jakiekolwiek dodatki, to powinny one być wykonane przede wszystkim z drewna. W ten sposób uda się uzyskać poczucie ciepła, które zrównoważy surowy klimat wynikający z kolorystyki skandynawskiej. Chodzi mianowicie o połączenie pastelowych barw ścian z meblami utrzymanymi w kolorach ziemi — zgaszona zieleń lub ciepły beż. Lepiej jest unikać zbyt dużej ilość zdobień i wzorów — wybrane przez nas meble i dodatki powinny podkreślać naturalną fakturę drewna. Oczywiście nasze mieszkanie ma nie tylko ładnie wyglądać, ale być również wygodne. Dlatego śmiało powinniśmy dodawać dekoracyjne poduszki lub dywany. Ważne jest, tylko aby stylistycznie pasowały do wystroju wnętrza.

Główne zalety mebli tapicerowanych

Poszczególne modele różnią się między sobą trzema głównymi parametrami — wzorami, kolorami oraz fakturą swojej tapicerki. Ta różnorodność sprawia, że może znaleźć produkt pasujący niemalże do każdego stylu dekoracyjnego. W przypadku wnętrz rustykalnych wystarczy wybrać obicie z motywami florystycznymi. Z kolei z koncepcją nowoczesną dobrze się będą komponowały wzory geometryczne lub te bardziej awangardowe. Wystarczy poświęcić wystarczająco dużo czasu, a znajdziemy coś dla siebie. Meble tapicerowane są niezwykle uniwersalne oraz funkcjonalne. Wynika to przede wszystkim z właściwości obicia, o które bardzo łatwo jest zadbać. Jeśli prawidłowo zajmiemy się ich konserwacją, to posłużą nam przed długi czas. W sklepach dostępnych jest wiele różnych środków czyszczących, które uproszczą nam to zadanie. Dodatkowym atutem jest możliwość zdejmowania tapicerki, aby wygodniej było nam ją czyścić. Wtedy można nawet skorzystać z pomocy pralki.

Oczywiście meble te nie byłyby równie popularne, gdyby nie to, że bardzo wygodnie się z nich korzysta. Nie ważne czy mowa o łóżku tapicerowanym 160×200, kanapie narożnikowej, czy też zwykłym fotelu. Zastosowanie miłej w dotyku tapicerki sprawia, że używanie ich wiąże się z niezwykłym komfortem. Przyjazne materiały wykorzystane do ich wyprodukowania pozwolą nam zapaść się w takim meblu po ciężkim dniu pracy. Kolejną ich cechą jest duża solidność wykonania. Podczas ich produkcji ze starannością podchodzi się do nawet najmniejszych detali. Wszystko to przekłada się na trwałe wyroby odporne na większość uszkodzeń mechanicznych. Kryterium, na które zawsze zwraca się szczególną uwagę, jest cena danego produktu. Również w tym aspekcie meble tapicerowane nie rozczarowują. Dostępne są w wyjątkowo przystępnych cenach, jeśli weźmiemy pod uwagę ich liczne zalety. Ważne jest, abyśmy dokonali zakupów u sprawdzonego producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*