close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Formowanie krzewów i żywopłotów – jakie ma plusy?

Wybór odpowiedniego żywopłotu lub krzewu do ogrodu może być trudnym zadaniem. Różne rośliny oferują różne korzyści i wszystkie mają swoje własne cechy, więc decyzja o tym, która z nich będzie najlepiej pasować do ogrodu, może być trudna.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na stworzenie interesującego ogrodu są krzewy i żywopłoty. Są one uniwersalne, łatwe w utrzymaniu i ogólnie wyglądają świetnie. Ale czy wiesz, że istnieją różne rodzaje krzewów i żywopłotów? Formowanie krzewów to jeden ze sposobów na zapewnienie im jak najlepszego wyglądu.

Lepszy przepływ powietrza 

Kształt Twojego żywopłotu lub krzewu będzie miał wpływ na ilość wiatru, który przez niego przechodzi. Jest to szczególnie ważne, jeśli przycinamy żywopłot w stylu otwartym, takim jak cis czy buk. Otwierając tego typu żywopłoty, przepuszczamy przez nie więcej powietrza, co pomaga zapobiegać powstawaniu na roślinach chorób takich jak mączniak czy plamistość liści.

Zapobieganie szkodnikom 

Żywopłoty i krzewy formowane są znacznie łatwiejsze do opanowania przez owady niż te, które są pozostawione w stanie dzikim i nieokiełznanym. Oznacza to, że w przypadku kontaktu z roślinami prawdopodobieństwo znalezienia przez nie pożywienia jest znacznie mniejsze, ponieważ nie ma tam wystarczającej ilości roślinności, w której mogłyby się ukryć!

Przedłużenie życia roślin 

Rośliny mogą szybciej obumierać, jeśli nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych ze swojego środowiska, dlatego nadając im bardziej ustrukturyzowany kształt, zapewniamy, że otrzymują.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 × jeden =

Story Page