close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym się różni kredyt obrotowy od inwestycyjnego?

Firmy tak samo, jak osoby prywatne czasem potrzebują dodatkowego dofinansowania w postaci kredytu bankowego. Jednak takich opcji jest bardzo dużo i każdy przedsiębiorca może znaleźć najlepszą dla swojej działalności. Głównie wybierane są dwie opcje. Są to kredyt obrotowy i kredyt inwestycyjny. Bardzo dużo firm posiada też flotę samochodów w leasingu, który również jest formą finansowania, ale nie jest to kredyt samochodowy. Co warto wiedzieć o tych ofertach bankowych?

Kredyt wedle celu

Tak naprawdę kredyt obrotowy a inwestycyjny przeznaczane są na inne cele, dlatego nie są to formy zamienne, a całkiem różne. Mimo że oba mają służyć zdobyciu dodatkowych środków dla prowadzonej działalności, to różnice między nimi są znaczne. Co do zasady kredyt obrotowy służy finansowaniu bieżących potrzeb firmy, zatem ma zapewniać płynność finansową każdego miesiąca. Chociaż zaciągnąć go można najczęściej na okres 12 do 24 miesięcy. Można go wydać choćby na zakup materiałów czy uregulowanie rachunków wobec kontrahentów.

Z kolei kredyt inwestycyjny przeznaczany jest na realizację poważnych, ale i długoterminowych inwestycji. Dzięki niemu firma może otrzymać środki finansowe na długi okres. Można go przeznaczyć na zakup aktywów, które mają rozwijać firmę, przez co zapewnią jej przewagę na rynku czy po prostu będzie miała większą wydajność pracy, a przez to większe zyski. Więcej o tych dwóch rodzajach kredytów można przeczytać na https://kredyt-firmowy.pl lub też znaleźć najnowsze oferty dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

14 − 6 =

Story Page