• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym jest freistellung i co oznacza w Niemczech?

Freistellung to termin pochodzący z języka niemieckiego i oznaczający wolne od obowiązków. Może on być stosowany w różnych kontekstach, w zależności od sytuacji, w jakiej się pojawia. Jest to pojęcie szeroko stosowane w niemieckim prawie i biznesie, dlatego ważne jest, aby znać jego znaczenie i umieć je odpowiednio stosować w różnych sytuacjach. W każdym z tych przypadków freistellung oznacza zwolnienie z obowiązku wykonania określonej czynności lub zapłacenia określonej opłaty.

Wolne od pracy

Jednym z najczęstszych zastosowań terminu freistellung jest w odniesieniu do wolnego od pracy. Oznacza to, że osoba, która otrzymała freistellung, nie musi w danym okresie wykonywać swoich obowiązków zawodowych i ma prawo pozostać w domu. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, na przykład chorobą lub urlopem.

Wolne od podatków

Innym przykładem zastosowania terminu freistellung jest sytuacja, w której osoba lub organizacja zostaje zwolniona z obowiązku wykonania określonej czynności lub zapłacenia określonej opłaty. Na przykład jeśli ktoś zostanie zwolniony z obowiązku płacenia podatków, można powiedzieć, że został on freistellt, czyli wolny od tego obowiązku.

Wolne od przepisów

Freistellung może również dotyczyć sytuacji, w której osoba lub organizacja zostaje zwolniona z obowiązku stosowania się do określonych przepisów czy regulacji. Na przykład, jeśli przedsiębiorca zostanie zwolniony z obowiązku stosowania się do przepisów dotyczących ochrony środowiska, można powiedzieć, że został on freistellt.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

9 − osiem =

Story Page