Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym?

Czym charakteryzują się meble w stylu industrialnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl industrialny to inaczej styl loftowy. Jest dość surowy w swojej formie. Ciepło i przytulność czerpie on z dodatków drewnianych i ciekawych mebli z duszą dodających przestrzeni wyjątkowości.

Powstał w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Zaadaptowane do mieszkania stare fabryki czy magazyny służyły artystom za nowe przestrzenie do pracy lub życia. Do Polski styl industrialny przywędrował w latach 90.

Stoły industrialne z litym drewnianym blatem pięknie ocieplą każde wnętrze. Jednak nie tylko na nich kończy się lista…  Sprawdź sam!

Jakie są cechy stylu industrialnego?

Styl industrialny to przede wszystkim minimalizm i pełne, otwarte przestrzenie, które dadzą nam poczucie swobody.

W styl industrialny powinniśmy wkomponować nie tylko kolory, gdzie dominują szarości, surowość ceglanych ścian, czernie, ale również meble: stoły industrialne, krzesła, czy inne ozdobne elementy o jak największej prostocie.

Wszystko musi ze sobą współgrać, tworzyć poczucie harmonii i porządku, dlatego meble wybieramy w najbardziej minimalistycznym stylu z drewnianymi dodatkami. Ocieplą one chłodne, pełne przestrzeni wnętrza.

Dodatki, które dodadzą charakteru naszemu wnętrzu to również oświetlenie. Monochromatyczne, surowe lampy sprawdzą się w takim wnętrzu idealnie.

Meble industrialne – połączenie ciepłych drewnianych elementów i stali

Meble industrialne to przede wszystkim połączenie surowych materiałów z ciepłymi dodatkami. Doda to mieszkaniu przytulności i zmniejszy poczucie surowości. Będziemy dalej mogli cieszyć się piękną przestrzenią, jednocześnie odpoczywając wygodnie w domowym zaciszu.

Stoły industrialne, które wybieramy do wnętrza naszego mieszkania świetnie sprawdzą się właśnie w wersji połączenia metalu i drewna. Będą nawiązywały do fabrycznych przestrzeni, w których trudno nie doszukać się stalowych elementów. Jednocześnie zapewnią zachowanie minimalizmu i prostoty. W tym stylu nie można przesadzić z dodatkami. Prostota jest kluczem do osiągnięcia wspaniałego, estetycznego wystroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*