Jakie meble wstawić do pokoju hotelowego?

Jakie meble wstawić do pokoju hotelowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie pokojów hotelowych wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza dzisiaj, gdy w mediach społecznościowych otaczają nas pięknie wystylizowane wnętrza, a oczekiwania klientów są znacznie bardziej wysublimowane. Nie ma miejsca na błędy, ani na mediach społecznościowych, a co dopiero w miejscach, które w założeniu mają przyciągać gości. Dzisiaj każdy detal ma znaczenie. Ustawienie mebli, a przede wszystkim ich odpowiedni dobór, tak, by faktycznie oddawały charakter danego miejsca. Nie można również zapominać o dodatkach, które pięknie wykańczają wnętrza. Odpowiedni dobór mebli do pokoju hotelowego nie jest wcale łatwym zadaniem, ale możliwym do zrealizowania. Meble w pokoju hotelowym powinny cechować się elegancją, stylem, jakością wykonania, funkcjonalnością i przede wszystkim spójnością.

Surowa nowoczesność przełamana pastelowym ciepłem

Najważniejszym elementem każdego pokoju hotelowego jest łóżko. To ważne, by jadąc na konferencję, czy rodzinny wyjazd, móc się dobrze wyspać i mieć siły na kolejny dzień pełen wrażeń. Zazwyczaj wybieramy się do hotelu nie po to, aby spędzać czas w pokoju hotelowym, lecz po to, by mieć gdzie się wyspać, gdy przyjdzie na to odpowiednia pora. To nie znaczy jednak, że wygląd i styl łóżka nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Powinno być ono nowoczesne a równocześnie odznaczać się wysokim poziomem estetyki. Obydwa te kryteria spełnia tapczan bis. To połączenie nowoczesnego designe’u z przytulną pastelą. Dzięki temu, że tapczan dostępny jest w różnych kolorach, istnieje wiele możliwości dopasowania go do różnie urządzonych wnętrz. Prostota wykonania pozwoli wkomponować go zarówno w kąt pokoju, jak i umieścić go w centralnej części pomieszczenia. Może być on zarówno cichym akcentem, jak i meblem wyrażającym charakter pokoju hotelowego. Tapczan bis łączy w sobie cztery wartości: prostotę, nowoczesny wygląd, wygodę oraz niską cenę.

Wszystko zależy od preferencji

Tapczan bis został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić klientowi jak najszerszy wybór opcji. Można samodzielnie dobrać obicie tapczanu, a także kolor podstawy. Dzięki temu tapczan można dopasować zarówno do bardzo nowoczesnego wnętrza, jak i do najbardziej klasycznego. Laminowana płyta jest solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego tapczan ten sprawdzi się doskonale jako element wyposażenia wnętrza na długie lata. Materac został wykonany z wysokiej jakości pianki poliuretanowej a jego powierzchnia jest miła w dotyku i wytrzymała.Trwałość konstrukcji jest szczególnie ważna przez wzgląd na to, że tapczan ma za zadanie służyć wielu różnym gościom o rozmaitych preferencjach.

Nowoczesne przechowywanie

Równie ważne meble znajdujące się w pokoju hotelowym, to szafa i komoda komplet bez którego wnętrze traci swój charakter. Bardzo ważne jest to, by utrzymać spójny wygląd całego pomieszczenia, nie powodując przemieszania stylów rodzącego bałagan. W dzisiejszych czasach zwraca się uwagę nie tylko na wygląd mebli, ale przede wszystkich na ich wysoką funkcjonalność. Stąd popularność programów telewizyjnych, które pokazują piękne i funkcjonalne rozwiązania dla domu. To ważne, aby zarówno funkcjonalność, jak i piękny wygląd, spotykały się w każdym meblu znajdującym się w pokoju hotelowym.

Ciekawą propozycją może być tutaj komoda Barcelona 140. Łączy w sobie wyrazistość oraz wysoką funkcjonalność. Jej ciężkie rysy nadadzą charakteru każdemu wnętrzu, a możliwość sprytnego i sensownego przechowywania rzeczy, dodatkowo uprzyjemni pobyt w pokoju hotelowym. Dzięki temu, że jest bardzo głęboka, pomieści nie tylko aparat fotograficzny, ale nawet największy bagaż. Jej szeroka i przestronna nawierzchnia świetnie nadaje się do umieszczenia sprzętu muzycznego lub telewizora. Trzy słowa charakteryzujące tę komodę to: szyk, elegancja i nowoczesność. Jest starannie i solidnie wykończona, a na dodatek posiada bardzo wygodny system drzwiczek przesuwanych. Otwierają się lekko i sprawnie, co czyni użytkowanie komody jeszcze przyjemniejszym.

Pamiętajmy o perspektywie

Wspomnianym już, równie ważnym elementem pokoju hotelowego jest szafa. Jest to zazwyczaj pierwszy mebel używany po zameldowaniu się w hotelu. To bardzo ważne aby szafa nie przytłaczała pomieszczenia swoim wyglądem, lecz nadawała mu swoisty charakter i równocześnie wtapiała się nieco w otoczenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie szafa z lustrem. Po pierwsze, jest to dodatkowa funkcjonalność, która niewątpliwie przyda się gościom. Po drugie, lustra powiększają optycznie pomieszczenia nadając im głębię. Pokój hotelowy, w którym znajduje się szafa z lustrem optycznie stanie się jeszcze przestronniejszy i bardziej interesujący.

Z kolei szafy nie zawierające luster najlepiej jest stosować w bardzo dużych pomieszczeniach, w których rozmiar i masywność mebla nie mają aż takiego znaczenia. Szafa bez luster stojąca w niewielkim pomieszczeniu będzie sprawiała przytłaczające, wręcz toporne wrażenie. Natomiast brak lustra nie będzie tak  aż tak istotny w pokoju hotelowym o dużym metrażu.

Na co zwracać uwagę przy doborze mebli do pokoju hotelowego?

– solidność i jakość wykonania – lepiej zakupić meble, które będą służyły wiernie przez długie lata

– spójny, charakterny wygląd – nikt nie lubi nijakich wnętrz, dlatego to tak ważne aby pokój hotelowy także miał swoją duszę i właściwy sobie nastrój

– funkcjonalność – to bardzo istotna cecha, chociaż nie jest to pierwsza cecha, na którą goście hotelowi zwracają uwagę

– wygoda idąca w parze z dobrą ceną

– elastyczność – w przypadku mebli hotelowych liczy się jak największa możliwość dopasowania ich wyglądu do potrzeb, lepiej wybierać te meble, które można całkowicie dopasować do charakteru i wyglądu wnętrza, dobierając np. odpowiedni kolor obicia

– lekkość – to ważne by decydować się na takie meble, które nie przytłoczą gości swoją topornością, jeśli pomieszczenie jest niewielkie lepiej dobrać szafę z dużym lustrem, które optycznie powiększy pokój hotelowy.

Dobrze przemyślana podstawa

Niezależnie od firmy, na której usługi się zdecydujemy, podstawą urządzania pokoju hotelowego jest dobrze przemyślana koncepcja. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy liczy się dla nas nowoczesny wygląd i styl, czy stara dobra klasyka. Najlepsze wnętrza, to takie, które są spójne, a dobór mebli nie jest przypadkowy. Tak samo jak porządek stanowi wartość samą w sobie, tak i logiczny układ mebli pozwala odnaleźć się w pomieszczeniu, skupić myśli, a przede wszystkim odprężyć. Nie da się urządzić pokoju hotelowego na chybił trafił. Nawet jeżeli losowy wybór mebli spowoduje jakiś efekt, na pewno nie będzie on tak spektakularny, jak ten powodowany przez czas i zaangażowanie włożone w dobrze przemyślaną aranżację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*