Czy kroplówki na odchudzanie działają?

Czy kroplówki na odchudzanie działają?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Składniki kroplówki na odchudzanie, sprawią, iż Twój metabolizm, zacznie ukierunkowywać się na spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak działają poszczególne składniki takiej kroplówki?

Kwas alfa-liponowy

Jego zadaniem jest regulowanie poziomu insuliny i glukozy w organizmie. Powoduje zwiększenie wydatkowania energii, a także hamuje ośrodek łaknienia w mózgu, odpowiedzialny za nasz apetyt. Znacząco zmniejsza także ryzyko chorób serca. To silny antyoksydant ochraniający wątrobę i jest pomocny przy jej regeneracji. Kwas ten jest często stosowany przez sportowców, ponieważ znane są jego właściwości odchudzające oraz przeciwstarzeniowe.

Cholina

Chroni wątrobę przed tłuszczem, powoduje przyspieszony rozpad kwasów tłuszczowych. Cholina należy do grupy witamin B. Jej zadaniem jest przetwarzanie, stapianie i przenoszenie molekuł tłuszczu. Pomaga w walce z wysokim cholesterolem. Używa się ją do leczenia choroby Alzheimera.

Lizyna

Lizyna odpowiada za regulację gospodarki wapniowej, a także widocznie przyspiesza metabolizm i ochrania wątrobę. Wpływa także na syntezę kolagenu. Działa antywirusowo.

Mikroelementy

Odpowiadają za regulację procesów metabolicznych w ciele. W kroplówce znajdziemy między innymi takie mikroelementy jak:

-Cynk, potrzebny do właściwego rozwoju mózgu, pełni ważną funkcję w procesie wzrostu włosów.

-Chrom, pełni ważną funkcję podczas odchudzania, jego zadaniem jest kontrolowanie stężenia glukozy we krwi.

-Selen, pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny i wzmacnia cały układ odpornościowy. Działa także antynowotworowo i zwiększa libido.

-Jod, wykorzystywany jest do produkcji hormonów tarczycy, bierze udział także w procesie odchudzania komórkowego oraz wytwarzania energii.

Artykuł napisany we współpracy z Feel Good – kliniką ozonoterapii i witaminową wykonującą m.in. leczenie witaminą c, leczeniem migreny oraz ozonoterapią krwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*