Blacha – jak precyzyjnie pociąć ją na mniejsze części?

Blacha – jak precyzyjnie pociąć ją na mniejsze części?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Blacha to materiał wykorzystywany w konstrukcji maszyn oraz budynków. Wzrost mechanizacji spowodował, że precyzja dopasowania materiału i kształtu stała się bardzo ważnym aspektem skuteczności całej budowy. Każdy projekt wymaga dostosowania wielkości i parametrów materiałów, z których został wykonany. W jaki sposób należy zatem wykonać cięcie blachy, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Wykorzystanie do cięcia blach gilotyny CNC

Precyzyjne cięcie blach na mniejsze fragmenty jest możliwe dzięki zastosowaniu gilotyny. Jest to jedno z powszechnie używanych i przede wszystkim tanich w zastosowaniu urządzeń, które umożliwiają wykonanie cięcia w linii prostej. W zależności od modelu, możliwe jest cięcie różnych rodzajów metali i różnych ich grubości. Gilotyna oferowana przez stronę https://raconstruction.pl/ciecie-i-giecie-blach/ciecie-blach/ umożliwia wykonanie precyzyjnego kształtu według założeń klienta. Zastosowanie tego urządzenia gwarantuje ponadto znaczną wydajność całego procesu. W zależności od modelu, rodzaju metalu oraz grubości blachy możliwe jest ponadto cięcie jednocześnie kilku arkuszy ustawionych jeden na drugim. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas i koszty.

Zastosowanie gilotyny CNC jest jedną z najtańszych opcji cięcia dużych fragmentów na mniejsze. Zapewnia znaczną precyzję i nie zmienia właściwości metalu. W razie zapotrzebowania można takie urządzenie nabyć do własnego zakładu. Obsługa jest prosta a po odpowiednim szkoleniu samo użycie staje się bezpieczne. Jeżeli natomiast firma potrzebuje cięcia jedynie kilku blach, warto skorzystać z usługi jednostek posiadających gilotynę CNC.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*