W jaki sposób należy dbać o basen?

W jaki sposób należy dbać o basen?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen to wspaniałe uzupełnienie domu, które zawsze robi wrażenie na gościach. Dzieje się to jednak pod warunkiem, jeśli jest on dobrze zadbany. W tym celu bardzo przydatne bywają różnego rodzaju sprzęty i akcesoria. Dzięki którym z nich uniknie się brudnej wody i śmierci w basenie? 

Dobry stan wody

Na dobry stan wody w basenie wpływa wiele różnych czynników. Są to czynniki chemiczne, mikrobiologiczne albo fizyczne. Czasami woda może się wydawać czysta, ale w rzeczywistości posiada mnóstwo glonów albo bakterii. Wychwycić je wszystkie może analizator basenowy. Pozbywanie się nieczystości w wodzie jest dużo prostsze dzięki odkurzaczowi. Ich jakościowe modele można znaleźć na https://zodiacpolska.pl/products/automatyczny-odkurzacz-basenowy/. Pozwalają one zredukować proces rozmnażania glonów, a przy okazji pozbywają się drobnych śmieci. 

Unikanie śmieci 

Basen można zabezpieczyć przed dostawaniem się do niego liści czy zabawek dzieci. W tym celu stosuje się specjalne pokrywy, które nakłada się w nocy lub w czasie dłuższych wyjazdów z domu. Dodatkowym zabezpieczeniem może być siatka ochronna. Jeżeli śmierci dostaną się już do basenu to trzeba je jakoś wyłowić. W tym celu najlepiej sprawdza się siatka ręczna z długim uchwytem. Dzięki niej dosięgnąć można nawet do środka basenu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*