close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Usuwanie szkodników z domu – Jak robić to dobrze?

Szkodniki są nie tylko dużym utrapieniem, ale mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Ważne jest, aby szybko się ich pozbyć, ale w tym procesie musisz zabezpieczyć swoją rodzinę przed potencjalnymi szkodami. Musisz zdecydować, czy chcesz wezwać eksterminatora, czy zrobić to samemu.

Szczury i myszy

Szczury są jednym z najczęstszych szkodników w domu. Mogą one wyrządzić poważne szkody w Twoim mieniu i zanieczyścić żywność swoimi odchodami, które są również niebezpieczne, jeśli zostaną połknięte. Szczury są bardzo inteligentne i mogą szybko nauczyć się, jak dostać się do domów przez małe otwory lub szczeliny w ścianach lub dachach. Jeśli w twoim domu są szczury, musisz poddać go deratyzacji.

Mole

Mole są kolejnym powszechnym szkodnikiem. Mogą one spowodować poważne uszkodzenia odzieży, a także artykułów spożywczych, takich jak mąka i cukier. Mole zanieczyszczają również żywność swoimi odchodami, które mogą wywołać chorobę, jeśli zostaną spożyte. Aby pozbyć się moli , możesz rozstawić pułapki lub użyć sprayu owadobójczego.

Mrówki

Mrówki też mogą być uciążliwe. Mogą one powodować poważne szkody w domach poprzez zjadanie przewodów elektrycznych i powodowanie pożarów. Zanieczyszczają również żywność swoimi odchodami i rozprzestrzeniają choroby przenosząc bakterie na swoich ciałach, gdy opuszczają swoje gniazdo w poszukiwaniu pożywienia. Aby pozbyć się mrówek, można założyć pułapki lub użyć trucizny na mrówki.

Karaluchy

Karaluchy to kolejne powszechne szkodniki domowe, które mogą wyrządzić poważne szkody w domach. Karaluchy mają trzy etapy życia: jajo, nimfa (młode) i dorosły. Jaja są małe i owalne z gładką skorupą, która może mieć biały lub żółtobrązowy kolor. Nimfy wylęgają się z jaj po około tygodniu; przypominają dorosłe, ale nie mają skrzydeł. Nimfy przepoczwarzają się około pięć razy zanim staną się pełnoletnimi osobnikami, które mogą się rozmnażać.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzynaście − cztery =

Story Page