close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Rozwiązania dla współczesnej automatyki przemysłowej

W dzisiejszych czasach żaden duży zakład produkcyjny nie mógłby funkcjonować bez różnorodnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej. Zależy od niej bowiem wydajność wszelkich procesów, a także jakość wyrobów finalnych. Bez innowacyjnych narzędzi niemożliwe byłoby również osiągnięcie wysokiej powtarzalności, pozwalającej na produkcję seryjną. Jednymi z niezbędnych elementów są m.in. złączki jednotorowe służące do bezpiecznego łączenia przewodów w sieciach elektrycznych.

Aparatura sterująca i kontrolująca to podstawa

Obecnie w zakładach przemysłowych powszechnie wykorzystuje się przede wszystkim panele operatorskie, które gwarantują możliwość bezproblemowej ingerencji w pracę całego systemu automatyki oraz monitorowanie jej bieżącego stanu. Przyjmują one najczęściej formę zespołu przycisków, klawiatury, wyświetlacza dotykowego i różnych elementów wizualnych, a są zróżnicowane pod względem funkcjonalności.

Druga kategorię przydatnych narzędzi stanowią wszelkiego rodzaju sterowniki PLC, pozwalające na ścisłe kontrolowanie procesu produkcji i wywoływanie określonych działań poszczególnych urządzeń wykonawczych. Dzieje się to na podstawie sygnałów otrzymywanych z nowoczesnych czujników. Oczywiście bardzo ważną role odgrywają również regulatory (odpowiadające za doprowadzenie danej wielkości fizycznej do konkretnej wartości), zaawansowane komputery przemysłowe (o kompaktowej budowie, z bardzo wysokim poziomem ochrony IP), zasilacze, przekaźniki, a także konwertery. W ostatnich latach w wielu zakładach pojawiły się ponadto specjalne zegary astronomiczne, czyli urządzenia przeznaczone do samoczynnej obsługi oświetlenia z wykorzystaniem danych geograficznych i czasu. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × jeden =

Story Page