Porównanie walizek kabinowych

Porównanie walizek kabinowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dynamiczny rozwój tanich linii lotniczych oraz duża konkurencyjność cen biletów lotniczych w porównaniu do innych środków transportu powoduje, że coraz częściej wybór samolotu – nawet na krótkie podróże – staje się tym najbardziej oczywisty. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się walizka kabinowa 55 x 40 x 20. To najpopularniejszy rozmiar akceptowany przez większość przewoźników, który pozwoli spakować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy na kilkudniowy urlop lub wyjazd służbowy.

Jaką walizkę kabinową wybrać?

Każdy z wiodących producentów posiada w swojej ofercie szereg modeli walizek kabinowych, więc znalezienie tej najodpowiedniejszej nie powinno dostarczyć niepotrzebnych problemów, a poniższe porównanie pozwoli wybrać tę z najbardziej pożądanymi cechami.
Walizki kabinowe Wittchen wykonane są z twardego ABSu lub miękkiego, ale wytrzymałego poliestru. Wyposażone są dwa wytrzymałe kółka, teleskopową rączkę oraz dodatkowy uchwyt do przenoszenia bagażu. Zarówno komora główna, jak i dodatkowa kieszeń zamykane są na suwak, a wnętrze wyposażone jest w pasy zabezpieczające ubrania. Pojemność waha się od 25 l do nawet 45 l, a wyposażenie w zamek szyfrowy zwiększa bezpieczeństwo bagażu.

Walizka Ochnik to wybór dla ceniących elegancję i solidność. Walizki wykonane są z poliwęglanu, nylonu lub ABS. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Teleskopowa rączka, dwa lub cztery kółka obracane o 360 stopni oraz niewielka waga zapewniają swobodę przemieszczania się. Przestronna komora zamykana na suwak z paskami zabezpieczającymi, pojemność do nawet 40 l oraz dodatkowe kieszenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz walizki dają możliwość spakowania wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy.

Wiodące materiały, z których wykonane są walizki kabinowe Puccini, to poliester oraz ABS. Teleskopowa rączka, 2 lub 4 kółka oraz niewielka waga należą do podstawowych atutów tych walizek. Przestronne wnętrze z pasami zabezpieczającymi, dodatkowe kieszenie zamykane na suwak – wewnątrz oraz w części modeli na zewnątrz walizki – a także zamek szyfrowy uniemożliwiający otwarcie przez osoby postronne dają duży komfort podróżowania. Ponadto walizki Puccini oferują pojemność do prawie 40 l oraz wyposażenie w boczne uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Wybór odpowiedniej walizki kabinowej nie powinien nikogo przyprawić o ból głowy. Podstawowy wybór to wybór pomiędzy walizką twardą i miękką, natomiast parametry i cechy walizek są bardzo zbliżone. Kluczowy w tej sytuacji może okazać się posiadany budżet oraz design. Nie bez znaczenia będą również opinie innych użytkowników, ale w rzeczywistości najważniejszy jest kierunek, w jakim walizka uda się wraz ze swoim właścicielem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*