• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie zabawki pomogą w rozwoju niemowlaka?

Rozwój dziecka przebiega według naturalnych etapów, które pojawiają się na skutek bodźców środowiskowych oraz wewnętrznych uwarunkowań. Każdy z tych etapów określają przybliżone ramy czasowe, które są indywidualne dla każdego dziecka. Niektóre z maluchów osiągają pewne umiejętności nieco szybciej, inne później. Rozwój niemowlęcia i starszych dzieci można oczywiście wspomóc, dostarczając wartościowych zabawek edukacyjnych, dostosowanych do aktualnych potrzeb rozwojowych, ponieważ tylko wtedy będą w stanie zrobić  z nich użytek. Na jakie zatem gadżety postawić? W pierwszych miesiącach życia będą to z pewnością piankowe maty edukacyjne, które mają szereg właściwości wspomagających rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Maluszek odłożony na macie ćwiczy umiejętności chwytania, ponieważ sięga do elementów znajdujących się w jego zasięgu, sprawdzając własną koordynację wzrokowo- ruchową. Co więcej, trenuje również własną motorykę, a także stymuluje zmysły: dotyku, wzroku czy słuchu, w zależności od wyposażenia maty.

Stawiamy na rozwój

Z kolei piłka sensoryczna może być samodzielną zabawką lub częścią maty edukacyjnej. W jaki sposób wpływa na rozwój niemowlaka? Jak sama nazwa wskazuje, przyczynia się do stymulowania zmysłów. Po pierwsze angażuje dotyk, a jeśli ma różnorodną fakturę stymuluje różne odczucia i pozwala na doświadczanie nowych wrażeń. Po drugie aktywuje słuch, ponieważ zwykle wyposażona jest w szeleszczące elementy lub po naciśnięciu wydaje pojedyncze dźwięki. Dzięki temu dostarcza pełnej gamy doświadczeń zmysłowych.

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewięć + dwanaście =

Story Page