• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Podstawy pielęgnacji brody

Pielęgnacja brody to bardzo ważny element życia wielu mężczyzn. Posiadanie właściwie wystylizowanego i zadbanego zarostu stanowi bowiem ogromny atut. Osiągniecie zadowalających efektów, wymaga jednak od nas sporego wysiłku. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi wskazówkami, które pomogą nam dobrze zatroszczyć się o swój wizerunek.

Odpowiedni zestaw kosmetyków

Utrzymywanie zarostu w dobrej kondycji jest możliwe głównie dzięki odpowiednim kosmetykom oraz sprzętom. Pierwszą rzeczą, w którą należy się zaopatrzyć, jest kartacz, czyli szczotka do brody. Systematyczne szczotkowanie zarostu pozwala nadać mu właściwy kształt, a dodatkowo pobudza ukrwienie skóry, co sprawia, że włosy w tym miejscu są lepiej odżywione. Kolejnym istotnym elementem jest olejek do brody. Używanie tego specyfiku zapewni odpowiednie nawilżenie zarostu, a także skóry twarzy znajdującej się pod nim. Dzięki temu zmniejsza się ilość podrażnień, a owłosienie staje się miłe w dotyku.

Innym bardzo potrzebnym kosmetykiem w pielęgnacji może być także balsam. Chociaż nie gwarantuje on tak dobrego nawilżenia co olejek, to jednak znakomicie sprawdza się podczas stylizacji. Za jego pomocą możemy w bardzo prosty sposób ułożyć swój zarost, nawet po wymagającym dniu. Obecnie posiadanie brody jest bardzo modne, dlatego znalezienie sklepu specjalizującego się w sprzedaży akcesoriów dla brodaczy nie stanowi wyzwania. Jeśli interesuje nas profesjonalny barbershop Poznań to jedno z miast, w którym znajdziemy takie miejsca. Dzięki temu właściwa pielęgnacja brody tak ważna dla wielu mężczyzn jest znacznie łatwiejsza.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

cztery × 2 =

Story Page