Kto może złożyć wniosek o dotację unijną?

Kto może złożyć wniosek o dotację unijną?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dopóki Polska jest członkiem Unii Europejskiej, Polacy mogą ubiegać się o dotacje. Nie każdemu jednak należy się pomoc w takiej postaci. Dla kogo zatem dotacje unijne są przeznaczone?

Przedsiębiorcy, fundacje, samorządy, organizacje pozarządowe

Wyżej wymienieni beneficjenci mogą się zająć pozyskiwaniem dotacji unijnych. Zdobyte środki przeznacza się najczęściej na zakup sprzętu niezbędnego do dalszego rozwoju firmy. Innym pomysłem na wykorzystanie pieniędzy z dotacji jest tworzenie nowych miejsc pracy. Aby otrzymać dotację na taki cel należy złożyć wniosek do odpowiedniej instytucji. Wniosek powinien zawierać projekt spełniający kryteria dopuszczenia do danego programu. Należy pamiętać o tym, że każdy program ma granice czasowe. Ważne, aby wnioski trafiły na biurko organu odpowiedniego w czasie trwania naboru.

Kapitał ludzki, czyli każda osoba jako indywidualny wnioskodawca

Wiele projektów skierowanych jest do osób nie posiadających dużych firm. Pisanie wniosków unijnych nie jest łatwe. Jeśli dana osoba nie jest pewna tego czy sobie poradzi, może skorzystać z pomocy firm specjalizujących się właśnie w walczeniu o dotacje unijne. 

Przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w swoich pracowników

Jedną z częstych grup docelowych programów unijnych są właściciele firm, którzy środki z dotacji przeznaczają na rozwój swoich pracowników finansując dla nich szkolenia i kursy dokształcające.  Każdy program charakteryzują kryteria, które koniecznie należy spełnić. Udział w konkursach i projektach unijnych jest bezpłatny, dlatego też jest tak duże zainteresowanie tym tematem. Najlepszym źródłem informacji o bieżących projektach są strony internetowe zakładane w celu szerzenia wiedzy w tym temacie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*