• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Kiedy zabrać dziecko do endokrynologa?

Gruczoły wydzielania wewnętrznego, takie jak przysadka mózgowa, tarczyca czy nadnercza, powinny u każdego pracować dobrze. Jeśli tak nie jest, dziecko może mieć niestabilny metabolizm, wzrost i dojrzewanie. W takich przypadkach warto zabrać dziecko do endokrynologa. Endokrynolog dziecięcy czy nasze dziecko przypadkiem nie ma zaburzeń hormonalnych.

Kiedy należy udać się do endokrynologa dziecięcego.
Jednym z objawów, które powinny zwrócić naszą uwagę jest zbyt powolny wzrost dziecka. Oczywiście mogą być inne przyczyny niskiego wzrostu, jednak nie wolno zbagatelizować takiego objawu.

Również dziecko z nadmiernym wzrostem warto zbadać u endokrynologa, ponieważ i takie zaburzenie może być spowodowane problemami z hormonami.

Dziecko z zaburzeniami wagi, to również potencjalny pacjent lekarza endokrynologa. Zanim jednak udamy się z naszą pociechą do poradni, zbadajmy czy posiłki mu podawane są zdrowe a dieta zbilansowana. Często otyłość spowodowana jest nadmierną ilością spożywanych słodyczy i chipsów, przy minimalnym spożyciu warzyw i owoców.

Jeśli zauważymy, że nasze dziecko za późno lub zbyt szybko dojrzewa płciowo, również być może ma ono problemy z chorobami endokrynologicznymi. Do lekarza warto zabrać dziewczynki, które po trzynastym roku życia nie zaczynają dojrzewać (np. nie rozwijają się gruczoły piersiowe), oraz chłopców, którzy po czternastym roku życia mają na przykład nie rozwinięte narządy płciowe.

Szczególną uwagę na dzieci powinni zwrócić ci dorośli, u których stwierdzono problemy z chorobami endokrynologicznymi. Często zdarza się, że dziedziczymy takie przypadłości po przodkach.

Artykuł napisany we współpracy z LimfoMed – gabinety lekarskie oferujące usługi specjalistów, m.in. endokrynologa, ortopedy i traumatologa.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa × jeden =

Story Page