• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie zastosowanie mają badania wizualne?

Badania nieniszczące wykonywane są w celu wykrycia nieciągłości materiału. Pozwalają na wykrycie m.in. ubytków korozyjnych, pęknięć, pustek, szczelin oraz odwarstwienia metalu. Do grupy tego rodzaju badań zalicza się badania wizualne VT. Na czym polegają? Jakie mają zastosowanie? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Badania wizualne – co należy o nich wiedzieć?

Badania VT są jedną z najstarszych, a jednocześnie najbardziej popularną formą kontroli jakości połączeń spawanych przy łączeniu tworzyw sztucznych i metali. Umożliwiają wykrycie wad, które powstają w trakcie produkcji, a także podczas używania danego wyrobu. Są to np. wklęśnięcia, pęknięcia braki przetopu. Badania mają na celu wykrycie niezgodności kształtów, a także wymiarów. Dzięki ich zastosowaniu można mieć pewność, że powstały wyrób jest najwyższej jakości. Technikę tę stosować można do badania każdego rodzaju materiału. Może być przeprowadzona na każdym z etapów wytwarzania.

Powierzchnia obiektu badania jest z zastosowaniem takich urządzeń optycznych, jak endoskop, lupa czy spoinomierz. Wykorzystywane są także urządzenia do zdalnej obserwacji, m.in. kamery. Ważne jest także oświetlenie badanej powierzchni – jego natężenie powinno wynosić od 350 do 500 lx.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

18 − dziesięć =

Story Page