Jakie są sposoby układania kostki brukowej?

Jakie są sposoby układania kostki brukowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z kostki brukowej wykonuje się chodniki, patia i podjazdy. Istnieje wiele różnych sposobów układania kostki brukowej. Wybór metody zależy od rodzaju użytej kostki i pożądanego efektu. W poniższych rozdziałach przedstawiono najczęstsze sposoby układania kostki brukowej.

Losowe układanie kostki brukowej

Układanie losowe to najbardziej naturalny sposób układania kostki brukowej. Polega na układaniu ich w przypadkowy wzór, bez określonej formy czy kolejności. Można to zrobić z dowolnego kształtu lub rozmiaru kamienia i uzyskać rustykalny wygląd, który wtapia się w otoczenie. Ze względu na brak wzoru, bruk losowy sprawdza się w przypadku dużych powierzchni, gdzie stworzenie równej powierzchni inną metodą może być niemożliwe. Układanie kostki losowej jest również łatwiejsze niż w przypadku innych metod, ponieważ nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani techniki; wszystko, czego potrzebujesz, to cierpliwość!

Układanie kostki brukowej po linii prostej

Układanie linii prostych jest podobne do układania losowego, z tym że zamiast linii losowych stosuje się proste rzędy. Ta metoda nadaje formalny wygląd, który sprawdza się w formalnych ogrodach i innych miejscach, gdzie jednolitość ma większe znaczenie niż naturalne piękno.

Jeśli szukasz firmy, która to wykona, to układanie kostki brukowej Poznań, jest miastem, gdzie znajdziesz ich bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*