close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak z pomyślunkiem zaaranżować łazienkę w stylu retro?

Styl retro chętnie wykorzystywany jest także w aranżacji łazienek. Charakterystycznymi cechami tego stylu jest połączenie nowoczesności z elementami inspirowanymi przeszłością. Łazienka w stylu retro jest przede wszystkim przytulna i ciepła, a zarazem elegancka i szykowna.

Co musi znaleźć się w łazience urządzonej w stylu retro?

Łazienka retro powinna być przede wszystkim utrzymana w jasnej kolorystyce. W takich wnętrzach królują przede wszystkim różne odcienie bieli oraz beżu. Z powodzeniem można je połączyć z elementami w mocniejszych i bardziej wyrazistych barwach. W łazienkach urządzonych w takim stylu muszą znaleźć się wolnostojące wanny retro. Posiadają one charakterystyczne złote lub srebrne nóżki. Umywalki wpuszczane w blat lub ustawiane na nim są idealnym dopełnieniem barokowych wnętrz. Podczas urządzania łazienki nie można zapomnieć o stylowych bateriach. W styl retro idealnie wpasowują się modele posiadające dwa kurki. Najlepiej, aby były one wykonane z takich materiałów, jak mosiądz, brąz, nikiel lub żelazo. W przypadku wanien wolnostojących świetnie wyglądają baterie montowane bezpośrednio w podłodze. W łazience retro bardzo istotne są także stylowe dodatki. Warto zamontować oryginalne lustro, lampy, a nawet obrazy w ramkach. Na podłodze bardzo dobrze wyglądać będą dywaniki. Bardzo ciekawie wyglądać będą w takim wnętrzu szafki łazienkowe wykonane z drewna z ażurową witryną. Pomogą nie tylko stworzyć przytulną atmosferę, ale także dadzą sporo miejsce do przechowywania.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście + 20 =

Story Page