• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak opanować biznesowe słownictwo angielskie?

W obecnych czasach ludzie żyjący na całym świecie komunikują się w języku angielskim, który jest uznawany za uniwersalny. Odgrywa on również niezwykle istotną rolę w biznesie, ponieważ umożliwia swobodne porozumiewanie się osobom reprezentującym konkretne grupy zawodowe (spotkania twarzą w twarz, korespondencja mailowa itp.). Oczywiście w tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie bardziej formalnym i specjalistycznym słownictwem. Profesjonalne kursy z zakresu Business English dla pracowników różnych firm oferuje m.in. ta szkoła językowa działająca w Krakowie: https://english4career.pl.

Wymagana jest duża doza cierpliwości 

Dobre opanowanie języka angielskiego w wersji biznesowej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy w pierwszej kolejności zapisać się na kurs BE, który pozwala stosunkowo szybko przyswoić najważniejsze słowa branżowe z obszaru marketingu, finansów, e-commerce czy usług. Dodatkowo wyposaża uczestników w wiedzę na temat zasad formalnej komunikacji w samej organizacji oraz w relacjach z klientami.

Zaleca się też wykupienie zajęć indywidualnych z lektorem (native speakerem) oraz zaopatrzenie się w odpowiednie książki i czasopisma przeznaczonych do samodzielnej nauki. Pamiętajmy jedynie o tym, aby wybierać pozycje zarówno o wysokiej wartości merytorycznej, jak i wystarczająco atrakcyjnej szacie graficznej.

Wartościowe źródła w znacznym stopniu ułatwiające opanowanie Business English to:

  • kanały na YouTube – zawierające treści bezpośrednio związane z daną branżą (najlepszym rozwiązaniem jest subskrypcja co najmniej kilku tego rodzaju kanałów)

– podcasty BBC Business Daily – pojawiają się każdego dnia i oferują szeroki zakres interesujących tematów krążących wokół kwestii okołobiznesowych

– zapisywanie w zeszycie najpopularniejszych zwrotów pojawiających się w codziennej komunikacji między zwykłymi pracownikami firmy (dotyczy to jednak w szczególności międzynarodowych korporacji) 

– oglądanie seriali brytyjskich w oryginale, czyli bez lektora i napisów

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

6 + osiem =

Story Page