Jak odświeżyć dach?

Jak odświeżyć dach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadacze domów z blaszanymi dachami zapewne po latach zauważają, że ich dachy nie wyglądają już tak dobrze, jak na początku. Z blachodachówki zaczyna powoli łuszczyć się i schodzić farba, odsłaniając gołe połacie ocynkowanej blachy. Jest to efekt działania kwaśnych deszczy, a także uderzania o dach różnych przedmiotów, jak fragmenty gałązek i tym podobnych, podczas silnych wiatrów. Dlatego też po dłuższym czasie odchodzenie farby można zauważyć już praktycznie na całej połaci dachu.

Jest to niedobre zjawisko, ponieważ odsłaniana jest goła blacha, która poddana zostaje wpływom środowiska zewnętrznego. Co prawda jest ona ocynkowana, jednak jeżeli ekspozycja trwa przez dłuższy czas, może wdać się korozja, a wtedy będziemy mieli o wiele więcej pracy, by móc naprawić ten problem. Dlatego dobrze jest regularnie odświeżać dachy, poprzez ich ponowne pomalowanie. Farba do dachów jaką użyjemy, powinna być dobrej jakości, nie może to być zwyczajna farba do malowania ocynkowanej blachy.

Aby uzyskać efekt trwały na lata, konieczne jest użycie specyficznej farby do blach dachowych, która ma nieco inny skład chemiczny od zwyczajnej farby. Jej odporność na warunki zewnętrzne jest o wiele większa i o to właśnie tutaj chodzi. Dzięki temu nie będziemy musieli tak często ponawiać malowania, a farba już po roku czy dwóch nie będzie po prostu się złuszczać i odchodzić od blachy. Nie warto oszczędzać na farbie dachowej, ponieważ jest to tylko pozorna oszczędność, która w dłuższej perspektywie nie opłaci się nam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*