• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Prawie każdy nowy samochód jest wyposażony w klimatyzację. Pomimo jej popularności, wciąż niewiele osób wie jak o nią zadbać. Sprawdźmy, co należy robić, by cieszyć się sprawną klimatyzacją przez długi czas.

Kiedy można używać klimatyzacji?

Klimatyzacja powinna być w użyciu przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Częste korzystanie z klimatyzacji zapobiega zatarciu jej najważniejszego elementu, jakim jest sprężarka. Gdy klimatyzacja nie jest używana, olej rozprowadzany przez czynnik chłodzący osadza się na częściach i po kolejnym uruchomieniu nie będą one odpowiednio smarowane. Przerwa w użytkowaniu klimatyzacji nie powinna być więc większa niż tydzień.

Podstawowe zasady

W lecie, gdy samochód jest nagrzany, przed uruchomieniem klimatyzacji należy otworzyć okna i przewietrzyć wnętrze. Po uruchomieniu okna należy zamknąć. Klimatyzacja powinna być też regularnie serwisowana.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem motoryzacyjnym ASczesci.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × cztery =

Story Page