Jak bezpiecznie zamontować okablowanie w firmie?

Jak bezpiecznie zamontować okablowanie w firmie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektryka to jedna z podstawowych instalacji w całej firmie. Dzięki oświetleniu raz dostępowi do sieci, budynek jest w stanie funkcjonować. Montowanie całej instalacji jest zatem niezwykle ważnym procesem, trzeba jednak pamiętać nie tylko o tym, żeby wszystkie prace wykonać poprawnie, ale również w bezpiecznych warunkach. Jakie środki ostrożności należy zachować?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Okablowanie w firmie jest niezbędne, a wykonanie jego montażu musi odbyć się z zachowaniem pewnych środków ostrożności, dzięki którym cały proces przebiegnie nie tylko sprawie, ale również bezpiecznie. Przede wszystkim przed rozpoczęciem pracy trzeba odłączyć napięcie prądu poprzez wykręcenie bezpieczników albo odłączenie zabezpieczenia nadmiarowo – lub różnicowo-prądowe. Kolejnym etapem jest bezwzględne stosowanie się do zasad oraz norm zawartych w SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich).

Podczas wykonywania poszczególnych zadań warto korzystać z przydatnych akcesoriów. Uchwyty na kable są jednym z nich – pozwalają umieścić przewody na ścianach bądź suficie. Uchwyty posiadają swoje rozmiary, zatem trzeba dopasować je do średnicy kabla. Taki produkt można zamówić np. na https://www.bhjanecki.pl/uchwyty-kabli-c-37.html.

Oprócz tego konieczne będzie użycie innego elementu – przepust na kable pozwoli na przeprowadzenie przewodów, na przykład przez biurko czy szafę. Jednocześnie jest to praktyczne, ale także estetyczne rozwiązanie. Trzeba pamiętać też o narzędziach: wiertarce, szczypcach do ściągania izolacji czy wkrętakach, koniecznie z izolowaną rękojeścią, która chroni przed ewentualnym porażeniem prądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*