close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

FRAGILE – Co to znaczy i gdzie stosuje się ten termin?

Termin „fragile” to przymiotnik oznaczający coś delikatnego i łatwo ulegającego uszkodzeniu. Może on być stosowany w odniesieniu do przedmiotów, materiałów, osób czy sytuacji.

Co oznacza słowo „fragile”?

Słowo „fragile” pochodzi z języka łacińskiego i składa się z dwóch części: „frangere”, co oznacza „rozrywać” lub „łamać”, oraz „ile”, co oznacza „miękkie”. W kontekście przedmiotów oznaczanych jako „fragile”, termin ten odnosi się do ich delikatności i podatności na uszkodzenia. W odniesieniu do osób czy sytuacji, termin „fragile” może wskazywać na ich wrażliwość lub podatność na negatywne wpływy z zewnątrz.

Czym są przedmioty oznaczone jako „fragile”?

Przedmioty oznaczone jako „fragile” wymagają szczególnej ostrożności podczas przenoszenia, przechowywania lub użytkowania. Zazwyczaj są to przedmioty delikatne i kruche, takie jak szkło, porcelana, ceramika czy elektronika. Osoby lub sytuacje oznaczone jako „fragile” mogą wymagać specjalnego traktowania lub opieki, ponieważ są podatne na uszkodzenia lub niepowodzenia.

Gdzie stosuje się oznaczenie „fragile”?

W codziennym języku używa się terminu „fragile” w celu zwrócenia uwagi na konieczność ostrożności w obchodzeniu się z delikatnymi przedmiotami lub w sytuacjach, w których istnieje ryzyko uszkodzenia lub niepowodzenia. Zazwyczaj stosuje się go w celu ostrzeżenia innych osób lub w celu zapewnienia odpowiedniej opieki. Naklejka fragile na przesyłce oznacza że z zawartością opakowania należy obchodzić się ostrożnie, a upuszczenie lub nieumiejętne obchodzenie się z nim może spowodować uszkodzenie jego zawartości.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziesięć − 3 =

Story Page