Escape room jako pomysł na zabawę integracyjną

Escape room jako pomysł na zabawę integracyjną
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trudne początki w nowym środowisku

Każdy spotka się czasem z sytuacją, która wymaga poznawania nowych ludzi, odnalezienia się w grupie i współpracy z jej członkami. Taka sytuacja nastąpić może podczas szukania pracy, rozpoczynania nauki na studiach lub dołączania do klubu zainteresowań. Nie każdemu jednak przychodzi to łatwo. W takim wypadku bardzo pomocne mogą być wszelkie zabawy integracyjne, które rozluźniają atmosferę i w swobodny i niewymuszony sposób pomagają w nawiązaniu nowych znajomości. Pozostaje kwestia jak zabrać się za coś takiego. I w tym miejscu warto wspomnieć o Escape Roomach.

Czym jest Escape Room?

Escape Room co to? Tłumacząc na język polski, to pokój, z którego mamy za zadanie uciec. Jest to rodzaj gry, w której uczestnicy starają się jak najszybciej rozwiązać postawiony przed nimi ciąg powiązanych ze sobą zagadek, co z kolei umożliwi im otwarcie drzwi i wydostanie się z pomieszczenia. Łamigłówki okraszone są często efektami specjalnymi, multimedialnymi, całości dopełnia odpowiednio dopasowana muzyka i udźwiękowienie. W trakcie zabawy nad uczestnikami czuwa Mistrz Gry, który w razie potrzeby może podrzucić zamkniętym w pokoju osobom podpowiedź. Pomieszczenie można również opuścić w każdej chwili, więc np. w przypadku złego samopoczucia któregoś z graczy, może on natychmiast wydostać się z Pokoju.

Dlaczego Escape Room może pomóc w integracji?

Interaktywny pokój z zagadkami stanowi świetne pole do zacieśniania więzi i nauki współpracy. Jak mówi znane powiedzenie: „co dwie głowy to nie jedna”, tak więc zagadki szybciej i sprawniej rozwiązuje się grupowo. Dodatkowo, Escape Room jest przecież formą rozrywki, a czy jest lepszy sposób na przełamanie pierwszych lodów niż wspólna zabawa? Warto wspomnieć, że Pokoje Zagadek występują w bardzo różnych wariantach i motywach, każdy więc będzie w stanie znaleźć odpowiednią propozycję dla siebie i swojej grupy.

Co, gdzie, jak?

Pokoje Zagadek ze względu na swoją popularność w ostatnim czasie są dostępne w coraz większej liczbie miast i w coraz różniejszych wariantach. Dla wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć dreszcz emocji i świetnie się przy tym pobawić, a przy okazji skutecznie zintegrować, warto zajrzeć na https://houseescape.pl/cennik/ po więcej szczegółów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*