Dodatki do salonu w stylu glamour

Dodatki do salonu w stylu glamour
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl glamour cieszy się obecnie dużą popularnością w aranżacjach wnętrz. Wyróżnia go przede wszystkim to, że jest idealnym kompromisem między klasyką a nowoczesnością. Doskonałym przykładem jest choćby połączenie barokowych, mocno zdobionych mebli z jednolitymi pod względem kolorystycznym powierzchniami płaskimi. Ważną rolę w pomieszczeniach urządzonych w omawianym stylu odgrywają dodatki – w postaci m.in. licznych tekstyliów i dekoracji okiennych, takich jak stylowe firany

Kreatywność jest istotna

Wiele osób decyduje się na zaaranżowanie w stylu glamour przede wszystkim salonu, ponieważ wnętrze to ma charakter reprezentacyjny. Jeśli chodzi o polecane dodatki, warto postawić w pierwszej kolejności na okazałe i obfite, ale jednocześnie lekkie firany balkonowe sięgające do samej podłogi. Powinny być one wykonane z oryginalnego materiału, np. satyny albo żakardu. Drugą kategorię niezbędnych elementów dekoracyjnych stanowią tekstylia w postaci eleganckich poduszek i okazałych dywanów z długim włosiem.

Te pierwsze należy rozłożyć na pikowanej kanapie, natomiast drugie położyć na podłodze w miejscach, na których zazwyczaj spoczywaj nasze stopy. Oprócz tego w salonie urządzonym w stylu glamour nie obejdzie się bez lustra w grubej ramie, pokrytej złotą albo srebrną farbą. Taki dodatek optycznie powiększy przestrzeń, a jednocześnie przełamie słodki klimat całego wystroju. Inne polecane elementy to m.in: szklane figurki, pozłacane świeczniki, kryształowe żyrandole, a także czarno-białe grafiki na ścianie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*