• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Dlaczego warto zbierać deszczówkę?

Osoby uprawiające ogród czy pole bardzo często z utęsknieniem czekają na deszcz, zwłaszcza w okresie przedłużającej się suszy. Ale deszczówka może się przydać w każdym gospodarstwie domowym, bo jej zalety są nieocenione. Zawiera ona spore ilości dwutlenku węgla, tlenu i azotu, a także sole mineralne i rozmaite mikroorganizmy oraz pyłki roślin. Im czystsze jest powietrze w danej okolicy, tym lepszy skład wody deszczowej. Posiada ona ponadto kwaśne pH, jest miękka i doskonale nadaje się do rozmaitych zastosowań gospodarczych. Ważne jest, aby taka woda była pozbawiona zanieczyszczeń – wtedy mamy pewność, że nadaje się do użycia.

Podlewanie ogrodu i trawy, mycie auta, a nawet pranie – liczne zastosowania deszczówki

Zbieranie deszczówki jest bardzo ekologiczne i korzystne dla środowiska. Daje też duże oszczędności, pozwalając wykorzystać cenny naturalny surowiec do różnych prac w gospodarstwie. Brak magnezu i wapnia sprawia, że woda taka jest bezpieczna dla pralek. Świetnie nadaje się do podlewania upraw warzywnych, kwiatów i innych roślin, trawnika, a także może być stosowana jako składnik gnojówek roślinnych. Aby regularnie móc korzystać z dobrodziejstw deszczówki, warto pomyśleć o nabyciu zbiorników lub zainstalowaniu kompletnego systemu zagospodarowania wody deszczowej, dostępnego na przykład na stronie https://www.ecoinvest.info.pl/. Profesjonalne urządzenie wyposażone w pompy, zbiornik i system pobierania wody pozwoli w pełni czerpać z potencjału natury, z korzyścią dla przyrody i portfela. Deszczówki można też używać do mycia samochodów, rowerów i innych pojazdów, a nawet spłukiwać nią toaletę. Służy ona roślinom, które dzięki niej lepiej się rozwijają.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

piętnaście − jedenaście =

Story Page