• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czym są meble glamour?

Fantazyjny styl glamour stanowi swoistą odpowiedź na wyjątkowy ascetyzm oraz surowość stylu minimalistycznego, wiodącego prym w poprzednim stuleciu. Urządzone w ten sposób wnętrza świecą blaskiem i odznaczają się przepychem, a nierzadko też ekstrawagancją. Niezwykle duże znaczenie odgrywają w nich meble inspirowane rozwiązaniami stosowanymi w baroku. Takie konstrukcje bez problemu kupimy np. w tym sklepie internetowym: https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Lustra-107.html.

Postaw na oryginalność

Meble zaprojektowane w stylu glamour są zazwyczaj bogato rzeźbione i pikowane, a nierzadko też wyposażone w kabriolowe nóżki i specyficzne gałki (nawiązanie do pałacowych konstrukcji z epoki baroku i rokoko). Wiele z nich posiada złocone lub posrebrzane detale, które w znacznym stopniu dodają im prestiżu i oryginalności. Na pierwszy plan wysuwa się zatem ich wartość dekoracyjna, natomiast funkcjonalność jest znacznie mniej ważna. Jeśli chodzi o kolorystykę, to meble glamour charakteryzują się ciemnymi i dosyć mocnymi barwami – jest to m.in. czerń, głęboki brąz i fiolet, purpura, srebro i butelkowa zieleń. Poza tym są zdobione ornamentowymi wzorami, występującymi przede wszystkim na tkaninowych obiciach. Omawiane konstrukcje najczęściej występują w postaci szaf, komód, wielkich łóżek (z ozdobnym i miękkim zagłówkiem), krzeseł i stołów, a ponadto foteli oraz kanap. Mają one solidną budowę i są wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno, metal czy płyta MDF. Modele tapicerowane przeważnie obite są bardzo miękkim i ekskluzywnie prezentującym się pluszem, ewentualnie naturalną skórą.

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewięć − 8 =

Story Page