close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Czy mieszkając za granicą można spróbować polskich dań tradycyjnych?

Emigracja wiąże się nie tylko z tęsknotą za najbliższymi, lecz także za samą ojczyzną. Opuszczamy nasz kraj z różnych powodów. Może to być chęć polepszenia sytuacji finansowej, chęć poznania nowej kultury, a nawet chęć ucieczki. Bez względu na to, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się przeprowadzić do innego kraju, prędzej czy później czegoś zacznie nam brakować. W większości przypadków w pierwszej kolejności są to polskie dania tradycyjne. Czy można ich spróbować, mieszkając za granicą?

Czary mary w kuchni

Pierwszym, najbardziej oczywistym sposobem na doświadczanie dobroci polskiej kuchni na emigracji, jest własnoręczne przygotowanie polskich potraw. Znalezienie składników niektórych z nich będzie stosunkowo prostym zadaniem. I tak, placki ziemniaczane, przygotujemy w niemal każdym kraju. Wszędzie na świecie dostępne są wszak ziemniaki, cebula, mąka oraz olej. O ile nie mieszkamy w kraju muzułmańskim, trudności nie przysporzy nam również wyczarowanie w kuchni tradycyjnego kotleta schabowego.

Są jednak takie potrawy, których składniki są typowe głównie dla kuchni polskiej, a znalezienie ich za granicą może graniczyć z cudem. Sztandarowym przykładem są pierogi ruskie. Do ich przygotowania niezbędny jest nam twaróg, charakterystyczny dla kuchni słowiańskiej.

Niemożliwe nie istnieje

Gdzie kupić twaróg, zakwas na żurek czy ogórki kiszone za granicą? Każde stowarzyszenie czy grupa polonijna to doskonałe źródło takich informacji. Polacy za granicą chętnie wspierają rodaków w potrzebie. Służą pomocą w znalezieniu polskich sklepów czy restauracji. Dlatego, jako nowicjusze, właśnie do doświadczonych imigrantów powinniśmy skierować swoje pierwsze kroki. O różnych wydarzeniach, podczas których można skosztować polskich potraw, informuje wiele portali, m.in. Kurier Warszawski.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

siedemnaście + jedenaście =

Story Page