close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Co zrobić, żeby otrzymać alimenty po rozwodzie?

Rozwód zawsze jest stresującym i trudnym wydarzeniem w życiu człowieka, niezależnie od płci. Sprawy komplikują się, gdy jedna ze stron ubiega się o przyznanie alimentów. W przypadku, gdy w wyroku rozwodowym nie zostały zasądzone, można oddzielnie wnieść do sądu wniosek o ich przyznanie. Wtedy bez wątpienia przyda się specjalistyczna pomoc, jakiej może udzielić kancelaria adwokacka Wołomin to miasto, w którym tego rodzaju ofertę posiada wielu prawników. Aby pozew nie został odrzucony, należy go poprawnie przygotować, uwzględniając określone kryteria. Im więcej zawiera dowodów, które potwierdzają negatywne położenie byłego małżonka, tym większa szansa, że sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek.

Wsparcie finansowe w trudnej sytuacji

Wiedząc już, że złożenie wniosku wymaga przedstawienia stosownych dokumentów, warto też zaznaczyć, że mają one za zadanie przedstawić dysproporcję, jaka powstała w życiu małżonka ubiegającego się o przyznanie alimentów. W ten sposób należy zaświadczyć, że sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu w porównaniu do sytuacji, gdyby małżonkowie dalej pozostali w małżeństwie. Kluczowa jest zatem jakość przedstawionych dowodów, nie tylko paragony, ale również zaświadczenia lekarskie.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

czternaście − 6 =

Story Page