Co można zrobić ze sznurka bawełnianego?

Co można zrobić ze sznurka bawełnianego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sznurek bawełniany kojarzy się głównie z ręcznymi robótkami. Ma szerokie zastosowanie i jest naturalny. To produkt, który świetnie wpisujący się w filozofię „no waste” i podejście proekologiczne. Jest hitem, jeśli chodzi o rękodzieło, bo dzięki jego właściwościom można z niego wypleść prawie wszystko. Sprawdź, jakie powstają produkty ze sznurka bawełnianego.

Zalety sznurka bawełnianego

Używany jest w dekoracjach domowych, szydełkuje się nimi odzież. To produkt, z którego powstają torebki i inne części garderoby damskiej. Piękne kosze i dywaniki w kolorach natury oraz ziemi znajdziesz na https://www.kosshome.pl/. Korzyści zalety sznurka bawełnianego to:

–  szerokie zastosowanie,

– niska cena,

– naturalność,

– duża możliwości splotów,

– elastyczność,

– przyjazność dla ciała,

– łączność z filozofią „no waste” i „eko”.

Sznurek bawełniany a rękodzieło

To, co można z niego zrobić, zależy od tego, z jakim rodzajem sznurka mamy do czynienia. Czy jest pleciony, skręcany pojedynczo? A może ma skręcanie z trzema rdzeniami? Jak widzisz struktura, długość i grubość materiału są istotne. Sznurek pleciony buduje piękne makramy. Sznurek skręcany pojedynczo jest bardziej miękki. Swoje zastosowanie znajduje w przemyśle budowlanym i wędliniarskim. Produkt z potrójnym rdzeniem jest najbardziej solidny i efektywny. Powstają z niego formy większe jak hamaki, leżaki i donice. Jeśli chcesz się przekonać, jakie tworzą się z niego cuda, zajrzyj na www.kosshome.pl. Najmodniejsze są w tej chwili makramy, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale też wykonuje się z nich narzuty na łóżka, sofy i fotele. Dywany, które jako naturalny i przyjazny produkt doskonale nadają się do pokoików dziecięcych i mieszkań w stylu boho. Poszewki, poduszki, doniczki są kolejnymi dziełami, które tworzą ciepły klimat domu i wpisują się w style eklektyczne. Koce ze sznurka bawełnianego doskonale otulają, bo bawełna jest materiałem, który dobrze izoluje ciepło. Są przyjazne dla skóry dziecka. Hamaki i huśtawki dodadzą uroku Twojemu balkonowi lub tarasowi. Łapacz snów możesz zamówić lub zrobić w prezencie. Tworzenie ze sznurka bawełnianego to przede wszystkim przyjemna pasja. Uspokaja, daje radość tworzenia oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. To świetny sposób na to, by zapomnieć o problemach dnia codziennego. Produkty to również podkreślenie, że natura i planeta to rzeczy, które wpisują się w Twoje wartości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*