• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób tworzone są świece?

Produkcja świec istnieje od czasów starożytnych, ale nowoczesne świece zostały po raz pierwszy wyprodukowane podczas rewolucji przemysłowej w Europie. Wcześniej świece były wykonywane ręcznie przez rzemieślników, którzy pracowali w domu lub przez świecarzy, którzy podróżowali od drzwi do drzwi sprzedając swoje wyroby.

Świece są produkowane z różnych materiałów, w tym z parafiny, wosku pszczelego i sojowego, dzięki czemu można powstają takie modele jak świeczki sojowe z drewnianym knotem czy innego typu. Każdy rodzaj wosku ma swoje własne cechy, które wpływają na to, jak świeca się pali i pachnie.

Świece parafinowe

Świece parafinowe są wykonane z produktów ubocznych ropy naftowej i mają wysoką temperaturę topnienia. Mają również silny rzut zapachowy. Świece z wosku pszczelego mają niższą temperaturę topnienia niż świece parafinowe i palą się wolniej, ale wydzielają łagodniejszy zapach. Świece z wosku sojowego są wykonane z olejów roślinnych i spalają się w jeszcze niższej temperaturze niż świece z wosku pszczelego, ale również wydzielają niższy rzut zapachowy niż świece z parafiny lub wosku pszczelego.

Świece sojowe

Wosk sojowy jest jednym z najnowszych rodzajów wosków do świec dostępnych obecnie na rynku. Jest produkowany z soi zamiast produktów naftowych jak inne rodzaje wosków, więc jest uważany za przyjazną dla środowiska alternatywę dla innych rodzajów świec. Wosk sojowy jest również znany ze swojego przyjemnego aromatu i długiego czasu palenia w porównaniu z innymi typami świec dostępnymi dzisiaj.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 + 20 =

Story Page