• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób tworzona jest pasza dla zwierząt?

Zwierzęta domowe, ale też hodowlane, które można spotkać przede wszystkim w dużych gospodarstwach rolnych, potrzebują odpowiedniego jedzenia. Ich właściwa dieta powinna się składać z dobrej jakości pasz, które na szczęście są dziś szeroko dostępne. Dzięki temu każdy rolnik, czy też właściciel gospodarstwa może należycie zadbać o swoich podopiecznych. Pasze dla zwierząt powstają w wysoce wyspecjalizowanych zakładach, które są przystosowane do masowej produkcji. Są zautomatyzowane po to, by produkcja odbywała się efektywnie, a jednocześnie nie wymagała ingerencji dużej liczby pracowników. Jak dokładnie odbywa się wytwarzanie pasz w nowoczesnych zakładach produkcyjnych?

Pasza dla zwierząt – w jaki sposób powstaje?

Pasze dla zwierząt są tworzone głównie z roślin, w tym ze zboża, siana, słomy, kukurydzy i wszelkich traw, zazwyczaj podsuszonych. Wszystkie te surowce przechodzą przez linię produkcyjną, gdzie są poddawane różnorodnym procesom realizowanym przez stosowne maszyny. Jednym z pierwszych jest rozdrabnianie, którego dokonują m.in. specjalne rozdrabniacze pneumatyczne. W następnej kolejności są mieszane za pomocą mieszalników takich jak te z oferty podanej firmy http://mysak.pl/mieszalniki/pasz/, a później granulowane, czyli przetłaczane przez otwory różnych rozmiarów, dzięki czemu same uzyskują zbitą formę o konkretnej wielkości. Granulowanie pasz ma na celu ich ujednorodnienie i zagęszczenie. Dzięki temu mogą one być dłużej przechowywane bez utraty wartości odżywczych, tak istotnych dla zwierząt.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

19 + 8 =

Story Page