Oświetlenie sypialni – jak stworzyć wyjątkowy klimat?

Oświetlenie sypialni – jak stworzyć wyjątkowy klimat?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w aranżacji wnętrza. Może sprawić, że mieszkanie będzie wyglądać nowocześnie albo romantycznie. Najczęściej jednak zbyt małą uwagę przywiązujemy do kupowanych lamp, punktów świetlnych i żarówek. Jeżeli chcemy w jakimś pomieszczeniu stworzyć wyjątkowy klimat, wręcz musimy znaleźć ciekawe świetlne rozwiązania.

Przygaszone światło w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym chcemy odpocząć. A zatem i światło powinno być ku temu odpowiednie. Ostre i bardzo jasne światło nie jest wskazane, choć dobrze jest mieć zamontowany jeden punkt świetlny, dobrze oświetlający całe pomieszczenie, jak żyrandol. Górne światło zawieszone na środku może przybierać bardzo ciekawą formę. Lampy w różnych stylach znajdziemy choćby na witrynie https://skleplamp.pl/Lampy-do-Kuchni-c25. Najbardziej popularne są lampy wielopunktowe, w których wyeksponowana jest sama żarówka. Tutaj też mamy pewien trend i najmodniejsze są żarówki z żarnikami o niestandardowym kształcie. Tego rodzaju żarówki mają różną moc, a więc można znaleźć również takie, o zgaszonej barwie światła, która sprzyja wypoczynkowy w sypialni.

Nieodzownym elementem dekoracyjnym, a także bardzo praktycznym są lampki ustawione na stolikach nocnych. Bardzo modnym zabiegiem jest zawieszenie lub postawienie lustra przy ścianie, a przed nim postawienie małej lampki. Lustro będzie odbijać i rozpraszać światło. W ten sposób buduar może być delikatnie oświetlony także wieczorem. A stolik nocny zyskuje dwie dodatkowe ozdoby, które będą pasować do aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*