Opiekunka dla dziecka – jak ją znaleźć?

Opiekunka dla dziecka – jak ją znaleźć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim jest trudnym momentem. Wielu rodziców staje wówczas przed dylematem jak znaleźć odpowiednią opiekunkę do dziecka. W jaki sposób skutecznie szukać niani? Czym się kierować podczas jej wyboru? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Skuteczne sposoby na znalezienie niani

Opiekunka do dziecka to ciężki zawód, do którego potrzebne są nie tylko odpowiednie kwalifikacje, lecz przede wszystkim właściwe cechy charakteru. To, co wyróżnia dobrą nianię to z pewnością cierpliwość, empatia, a także kreatywność. Ważne, aby była to osoba z zamiłowaniem i sercem do najmłodszych. Jak zatem ją znaleźć?

Kiedy chcemy znaleźć dobrą opiekunkę, warto w pierwszej kolejności poprosić znajomych o polecenie właściwej osoby. Być może ktoś z najbliższego kręgu korzystał z usług niani i może wyrazić opinie na jej temat oraz udostępnić numer? Innym sposobem jest wizyta w agencji opiekunek. Możemy mieć pewność, że panie które tam zostaną nam polecone, posiadają niezbędne uprawnienia oraz referencje. Minusem jest jednak fakt, iż po zatrudnieniu niani, należy zapłacić agencji należną prowizję. Wiele osób korzysta również z Internetu i portali powstałych z myślą o opiekunkach i ich przyszłych pracodawcach. Są to takie miejsca w sieci, w których osoby zajmujące się opieką nad dziećmi mogą zamieścić swoje ogłoszenia oraz wszystkie niezbędne informacje. Mogą one dotyczyć m.in.: lat pracy w zawodzie, stawki godzinowej, dyspozycyjności czy też zakresu oferowanych usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*