• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Nowoczesne sposoby na oświetlenie małego salonu

Niewielki salon to miejsce, które należy zaaranżować w taki sposób, aby zapewniało optymalny komfort użytkownikom. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż wnętrza domowe o mocno ograniczonej przestrzeni wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań. Duże znaczenie ma tutaj zwłaszcza oświetlenie – powinno z jednej strony optycznie powiększać pomieszczenie, z drugiej zaś prezentować się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Jako główne źródło światła doskonale sprawdzi się np. ozdobna żarówka edisonowska zamontowana w szklanej, przezroczystej oprawie.

Pojedyncza lampa sufitowa to kiepski pomysł

W małych salonach nie zaleca się umieszczania efektownych lamp czy żyrandoli z kloszami skierowanymi do dołu, ponieważ sprawią, że pokój będzie się wydawał jeszcze bardziej ciasny niż w rzeczywistości. W tym przypadku zdecydowanie lepiej jest postawić na kompaktową oprawę skierowaną na sufit – da to bowiem efekt w postaci tzw. podwyższenia optycznego. Pamiętajmy również o dokładnym rozjaśnieniu krótszych ścian za pomocą funkcjonalnych kinkietów na wysięgnikach. Powinny one oczywiście być zaprojektowane w tym samym lub podobnym stylu, co lampa centralna.

Ciekawym pomysłem jest z pewnością zamontowanie we wnętrzu nowoczesnego oświetlenia szynowego charakteryzującego się oryginalnym designem. Równomiernie rozjaśni ono główną przestrzeń, a dodatkowo wydobędzie z mroku najważniejsze detale. Wszystkie kluczowe elementy składające się na tego typu konstrukcję znajdziemy m.in. na https://lampanajutro.pl/pol_m_Lampy-wewnetrzne_Oswietlenie-szynowe-712.html. Wyjątkowo przytulny klimat uzyskamy natomiast poprzez zainstalowanie halogenowych punktów lub ustawienie lamp podłogowych w wybranych miejscach.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × 4 =

Story Page