Nowoczesne sposoby na oświetlenie małego salonu

Nowoczesne sposoby na oświetlenie małego salonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewielki salon to miejsce, które należy zaaranżować w taki sposób, aby zapewniało optymalny komfort użytkownikom. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż wnętrza domowe o mocno ograniczonej przestrzeni wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań. Duże znaczenie ma tutaj zwłaszcza oświetlenie – powinno z jednej strony optycznie powiększać pomieszczenie, z drugiej zaś prezentować się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Jako główne źródło światła doskonale sprawdzi się np. ozdobna żarówka edisonowska zamontowana w szklanej, przezroczystej oprawie.

Pojedyncza lampa sufitowa to kiepski pomysł

W małych salonach nie zaleca się umieszczania efektownych lamp czy żyrandoli z kloszami skierowanymi do dołu, ponieważ sprawią, że pokój będzie się wydawał jeszcze bardziej ciasny niż w rzeczywistości. W tym przypadku zdecydowanie lepiej jest postawić na kompaktową oprawę skierowaną na sufit – da to bowiem efekt w postaci tzw. podwyższenia optycznego. Pamiętajmy również o dokładnym rozjaśnieniu krótszych ścian za pomocą funkcjonalnych kinkietów na wysięgnikach. Powinny one oczywiście być zaprojektowane w tym samym lub podobnym stylu, co lampa centralna.

Ciekawym pomysłem jest z pewnością zamontowanie we wnętrzu nowoczesnego oświetlenia szynowego charakteryzującego się oryginalnym designem. Równomiernie rozjaśni ono główną przestrzeń, a dodatkowo wydobędzie z mroku najważniejsze detale. Wszystkie kluczowe elementy składające się na tego typu konstrukcję znajdziemy m.in. na https://lampanajutro.pl/pol_m_Lampy-wewnetrzne_Oswietlenie-szynowe-712.html. Wyjątkowo przytulny klimat uzyskamy natomiast poprzez zainstalowanie halogenowych punktów lub ustawienie lamp podłogowych w wybranych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*