Jak dopasować obrus do okazji?

Jak dopasować obrus do okazji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobranie odpowiedniego obrusu do okazji nie jest czasochłonnym zadaniem ani nie wymaga również poniesienia dużych nakładów finansowych. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest jednak stworzenie przytulnego wnętrza w mieszkaniu, a także dodanie mu stylu. Ponadto będzie to dobry znak dla gości, że ich przybycie jest dla nas ważne. Na co dzień natomiast dobrze dobrany obrus pomoże podtrzymać wesołą atmosferę w domu. Nie od dziś wiadomo, że nastrój człowieka w dużej mierze zależy od jego otoczenia.

Obrus a święta

Dobre obrusy przede wszystkim wykonane są z odpowiedniej jakości materiału. Dlatego też wybierając jakiekolwiek nakrycie stołu, warto sięgnąć po takie, które nie będzie prześwitywać ani wyglądać nieschludnie. Choć w przypadku większości okazji świetnie sprawdzi się biały, gruby obrus, to niejednokrotnie warto postawić na nieco bardziej odważne akcenty. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia można nakryć stół tkaniną ozdabianą choinkami, natomiast podczas Wielkanocy – króliczkami. Jeśli natomiast zapraszamy gości z okazji urodzin, wówczas świetnie sprawdzą się motywy związane właśnie z tą uroczystością.

Obrus a pory roku

Obrus jest świetnym dodatkiem, dzięki któremu możemy zaakcentować aurę panującą na zewnątrz. Warto więc wybrać takie nakrycie, które będzie współgrało z daną porą roku. Taki zabieg sprawi, że nasze mieszkanie od razu stanie się przytulne. Należy także pamiętać o tym, aby wybrany przez nas obrus pasował zastawy, np. do serwisu obiadowo-kawowego, którego różne kolekcje są dostępne w Internecie, np. na http://witeks.pl/serwisy-obiadowe-i-kawowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*