Jak bezpiecznie zamontować półki na ścianie

Jak bezpiecznie zamontować półki na ścianie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Półki na ścianę to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporo przestrzeni w naszym domu. Możemy bowiem na dużej wysokości przechowywać różnego rodzaju przedmioty, książki, a nawet umieszczać na półkach doniczki z kwiatami. Dzięki temu mogą one stać się nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie w dużym stopniu decydować o stylu samego wnętrza. Aby jednak dobrze wywiązywały się ze swojej roli, a zarazem dobrze się prezentowały, muszą być właściwie i bezpiecznie zamontowane.

Montaż półek na ścianę

Na samym początku należy wiedzieć, że półki mogą mieć różną wielkość, a także różne sposoby mocowania. Jednak jednym z najczęściej stosowanych i najbezpieczniejszych, jest montaż za pomocą wsporników kątowych w kształcie litery L. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie na ścianie wysokości montażu. Następnie należy zmierzyć rozstaw otworów montażowych na tylnej krawędzi naszej półki i jednocześnie zaznaczyć je na ścianie. Za pomocą poziomicy sprawdzamy czy zachowaliśmy odpowiedni poziom. Po tej czynności wiercimy otwory pod wsporniki, wkładając do nich kołki rozporowe.

Później przykręcamy elementy mocujące za pomocą wkrętów. Możemy w tym miejscu wykorzystać również dodatkowe elementy, takie jak podkładki klinowe. W przypadku półek metalowych przydatne mogą okazać się wkręty do metalu. Po tak wykonanych czynnościach półkę możemy powiesić na zamontowanych trzpieniach, czyli wspornikach, kontrolując efekt końcowy. Jeżeli poziom nie uległ zmianie, a półka jest osadzona równo i solidnie, to montaż został zakończony sukcesem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*