close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Hodowla drobiu – sprzęt, którego nie może zabraknąć na fermach

W naszym kraju nie brakuje osób, które decydują się na profesjonalną hodowlę drobiu – np. kur, kaczek, gęsi czy indyków. Powinny one koniecznie pamiętać o tym, że ferma musi spełniać wyjątkowo surowe standardy. Należy przede wszystkim wyposażyć ją w szereg rozmaitych urządzeń oraz akcesoriów wspomagających produkcję, a także w znacznym stopniu ułatwiających pielęgnację zwierząt. Z całą pewnością przydadzą się specjalistyczne karmidła dla drobiu uwzględniające konkretną odmianę ptaków.

Pamiętajmy o systemie wentylacji

Jeśli chodzi o wspomniane we wstępie karmidła, to godne polecenia są w szczególności modele wykonane ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Charakteryzują się one bowiem wysoką odpornością na uszkodzenia, a jednocześnie są proste w obsłudze i umożliwiają ptakom bezproblemowy dostęp do paszy. Oprócz nich w kurniku warto też umieścić spiralne i poprzeczne linie paszowe oraz dozowniki ziarna. Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia są różnorodne poidła – m.in. kropelkowe, okapowe i dzwonowe. Alternatywę stanowi zaawansowany system pojenia z precyzyjną regulacją ciśnienia wody. Wartościowym dodatkiem są ponadto woliery, pozwalające na prowadzenie chowu bezklatkowego. Oto pozostałe wymagane rozwiązania:

– nagrzewnice z zamkniętą i otwartą komorą spalania,

– system wentylacji z licznymi wentylatorami szczytowymi, kominami i wlotami powietrza,

– inkubatory przeznaczone do prawidłowego wylęgu jaj,

– urządzenia do sprawnego znakowania drobiu,

– lampy fluorescencyjne oraz LED-owe,

– platformy do ważenia,

– maty dezynfekcyjne, odstraszacze szkodników, siatki zgrzewane, osłonki na dzioby i wiele innych.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

15 − dwa =

Story Page